Példa a tanársegéd munkakör kísérőlevelének legjobb formátumára
Sokan azért félnek belevágni a kísérőlevél megírásába, mert attól tartanak, hogy a dokumentumnak nincs egy követhető, stabil szerkezete. Ne aggódjon! Mi ismerjük a varázs receptet. Ebben a cikkben a kísérőlevél megírását könnyen követhető lépesénként mutatjuk be. De ez még nem minden! A levél szerkezete ágazattól és munkakörtől függetlenül bármilyen területen használható, így egész karrierje során bármikor alkalmazhatja. Tekintse meg a CVapp.hu oldal összes Kísérőlevél sablonját!
A kísérőlevél fejléce
A kísérőlevél fejléce több fontos szerepet is betölt. Először is, segít a dokumentum beazonosításban, valamit a jelentkező telefonszámát és egyéb kapcsolattartási adatait a HR-vezető számára jól látható helyen jeleníti meg. Az egyes tankerületekben többen is foglalkoznak a munkaerő-felvétellel, így mire a pályázatok a vezetőhöz kerülnek, több kézen is átfutnak. A fejléc biztosítja, hogy az olvasó tisztában legyen a levél írójának személyével és elérhetőségeivel.
Tobiska Kinga
Kémia-Fizika Szakos Tanár
A kísérőlevél üdvözlő szövege
Bár a megszólítás csupán néhány szót tartalmaz, mégis a levél meghatározó eleme. Itt alapozhatja meg a dokumentum pozitív csengésű és tiszteletteljes hangnemét, ami egy igazán jó kezdet. Ha több kísérőlevél példát is elolvas, bizonyára fel fog tűnni, hogy a megszólításban kerülik a "Tisztelt Cím!" és ehhez hasonló, általános üdvözlési formákat. Ehelyett a levél egy konkrét személynek szól. Az oktatásról elmondható, hogy egy hivatalos közeg, ezért a "Tisztelt" megszólítás és a címzett teljes nevének használata talán a legmegfelelőbb választás.
Tisztelt Schultz Zoltán úr!
A kísérőlevél bevezető szövege
Most, hogy már túlvagyunk a fejlécen és az üdvözlésen, itt az ideje, hogy belevágjunk a kísérőlevél valódi tartalmába. A bevezetésben nyílik lehetősége arra, hogy jó első benyomást keltsen és megragadja az olvasó figyelmét, arra ösztönözve, hogy tovább olvasson. Egy energikus rövid történet, egy merész vélemény vagy egy érdekes bemutatkozás mind-mind alkalmas erre. Maradjon hivatalos, és inkább kerülje a különc szófordulatokat, viszont bemutatkozása mindenképpen fejezze ki a tanítás iránti elkötelezettségét.
Newton első törvénye szerint minden test addig tartja meg nyugalmi állapotát, míg kölcsönhatás állapotának megváltoztatására nem kényszeríti.
A kísérőlevél törzsszövege (középső szakasz)
A tanársegéd kísérőlevelének törzsszövegében részletesebben bemutathatja legjelentősebb sikereit, legnagyobb erényeit és tulajdonságait, melyek tökéletes jelöltté teszik az adott állás betöltésére. A rövid történetekkel nem csupán múltbeli eredményeit, de jövőre vonatkozó céljait és az Önben rejlő lehetőségeket is jól illusztrálhatja. Ehhez kiváló megoldás az úgynevezett STAR módszer: mutassa be eredményeit egy helyzet( Situation) és a kapcsolódó feladat ( Task), az alkalmazott műveletek ( Action) és ezek pozitív eredmény ( Result) felhasználásával. Egy dologra azonban mindenképpen ügyeljen: ne untassa az olvasót, vagyis a bemutatott példákat ne nyújtsa hosszúra!
A két évtized, melyen át figyelhettem, ahogy több, mint 500 természettudományt választó diákom a legjobb egyetemeken diplomázott, azt súgja nekem, hogy az
én „erőm”, mely kiváltja az állapotváltozást a jövő természettudományos elméinek felfedezése. Remélem, hogy lehetőséget kapok arra, hogy ezt a Lovassy László Gimnázium meghirdetett munkakörében is bizonyíthatom.
Egy 18 iskolát tartalmazó körzet tantárgyi vezetőjeként dolgozhattam, így nagy felelősségem volt a tananyag megfelelő összeállításában. Az újításoknak köszönhetően egy négyéves időszak alatt 10%-kal több diák választotta valamely tantárgyamat érettségi tárgyként. A saját iskolámban a sikeres érettségi vizsgák aránya elérte a 99%-ot. Hiszem, hogy a gyakorlati tapasztalat révén sokkal mélyebb tudást adhatunk, mint elméleti oktatással – a kísérletek minden egyes esetben hatásosabbak a tankönyvi szövegnél. Az újító hozzáállás gyakran új felfedezésekhez vezet.
Diákjaim számára online formában elérhető tananyagokat készítek, hiszen úgy vélem, hogy ez a vegyes módszerű oktatás a jövő megoldása. Természetesen nem foghatjuk diákjaink kezét a házi feladat írása közben, viszont egy online elérhető videóban sok mindent elmagyarázhatunk. A videóknak megvan az a nagyszerű tulajdonságuk, hogy a tudás ellenőrzésére bármikor visszanézhetők.
A tanársegéd munkakör kísérőlevelének lezárása (összefoglalás és elköszönés)
Elérkezett a kísérőlevél udvarias és hivatalos lezárásának ideje. Éreztesse az iskolaigazgatóval, micsoda szerencse, hogy egy ilyen fantasztikus új munkatárs erősíti majd a tantestület csapatát! Ehhez egy lelkesedést és pozitív hangulatot sugalló, a kapcsolatfelvételre ösztönző felhívást vagy felszólítást kell megfogalmaznia. A levél végén akár telefonszámát vagy egyéb elérhetőségét is megadhatja, majd búcsúzzon el a szokásos "Tisztelettel:" vagy "Köszönettel:" kifejezéssel és írja alá teljes nevét.
A Lovassy Gimnázium értékei közel állnak hozzám és a tantestület egyik munkatársa javasolta, hogy jelentkezzem az állásra. Alig várom, hogy közelebbről is megismerhessem a tanári kart és a diákokat és nagyon remélem, hogy én is hozzájárulhatok majd a diákok sikereihez. Az oktatásnak hívott kísérletben minden érdeklődő fiatal elme számít.
Üdvözlettel: Tobiska Kinga
Fogalmazza meg a tökéletes kísérőlevelet pár perc alatt példáink segítségével! Semmi kétség a siker felől! Csak jelentkezzen és tanítson!