Ügyvezetőként összeállított önéletrajza összegzésében helyezze a hangsúlyt az üzlettel és a beosztottakkal végzett feladatokra. Milyen különleges eljárásokkal sikerült fellendíteni korábbi munkahelyei hatékonyságát? Az ügyvezetők többsége rendelkezik a munkakör betöltéséhez szükséges összes tulajdonsággal (máskülönben el sem juthattak volna eddig a pozícióig), viszont az önéletrajz bemutatkozás szakaszában fontos kiemelni milyen mértékű eredményeket sikerült elérni. Az összegzés fő elemei karrierje legkiemelkedőbb momentumai legyenek - a legjobb ügyvezetők rengeteg téma közül válogathatnak. A munkaerőpiac számos ügyvezetője közül kinek sikerült a legnépszerűbb és legmerészebb kampányokat levezényelnie? Melyik ügyvezetőnek sikerült az egész üzletág arculatát megváltoztató projekteket véghez vinnie? Hogyan sikerült ügyvezetőként megoldania, hogy a vállalat a technológia rohamos fejlődése mellett is az élvonalban maradjon?
Sok ügyvezető egy vagy legfeljebb két ágazatban dolgozott egész életében. A bemutatkozás kiváló lehetőséget kínál hosszú pályafutása erősségeinek kiemelésére és megmutathatja, milyen sok nehéz helyzetből sikerült eredményesen kikerülnie. Ha nem képes a munkáltatót kiváló vezetői képességeiről meggyőznie, lehet, hogy érdemes lenne elgondolkodnia, miért is dolgozik ebben a munkakörben - hiszen a vezetői kvalitásokat a vállalat és az alkalmazottak egyaránt Öntől várják.
A bemutatkozásban helyezze a hangsúlyt egy-két "nyerő" tulajdonságára, azt sugallva, hogy ezeken kívül még rengeteg más előnyt képes felmutatni. Ha túl sok információt próbál belesűríteni ebbe a viszonylag rövid szövegbe, félő, hogy a lenyűgöző hatás helyett az elvégzett feladatok unalmas felsorolásával fárasztja az olvasót. Ezzel szemben, ha egy-két kivételes eredményt helyez a középpontba, azt feltételezhetjük, hogy ez még minden!
Hatéves vezetői tapasztalattal rendelkező dinamikus menedzser továbbra is szívesen segítene a vállalatok lehetőségeinek kiaknázásában. Széleskörű tapasztalatokkal rendelkezem a kulcsfontosságú döntések meghozatalában, valamint a cél elérése és a problémák legyőzése érdekében szívesen dolgozom csapatban. Nagy gyakorlatom van az alkalmazottak irányításában és a közösségi programok szervezésében, és törekszem az üzleti vállalkozások sikeres irányítására.
Egy ügyvezető szakmai tapasztalata szakaszának alapját mindenképpen adja az önéletrajz összegzése, ráadásul ebben a részben lehetőség nyílik a korábbi projektek részletesebb bemutatására is. A leendő munkáltatónak látnia kell, hogy a jelölt minden elképzelhető üzleti igénynek megfelel. Mindegy, hogy egy adott projekt mikor valósult meg, illetve egy bizonyos tulajdonságra milyen helyzetben volt szükség - egy ügyvezető tapasztalata sok év munkájából épül fel. A szakmai tapasztalat felsorolását kezdje a legutóbbi munkakörrel (és az első pár elemet egészítse ki bővebb információkkal), viszont valószínűleg korábbi időszakokban is sikerült olyan érdekes tapasztalatra szert tennie, amit kár lenne kihagyni. A kulcs a tapasztalatok sokszínűsége.
Egyes ügyvezetők karrierjüket átmenetileg megszakították vagy tanácsadói munkakört töltöttek be, viszont a fejlődés szempontjából ezek is fontos állomások. Ne gondolja, hogy ezek a tapasztalatok az olvasó rosszallását válhatják ki! Felsővezetőként gyakran a különböző megközelítések vezetnek a helyes döntéshez. Egy adott helyzet részletes leírása során érdemes alkalmazni a STAR (Situation, Task, Action, Result) módszert - vagyis mutassa be az adott helyzetet, a feladatot/feladatokat, az alkalmazott műveleteket/stratégiákat, valamint az elért eredményeket.
Értékesítési vezető , Győri Keksz
Jan 2017 — Szept. 2022 Győr
Értékesítési vezető-helyettes , Foton Kft.
Júl 2014 — Jan 2017 Győr
Egy ügyvezetői önéletrajz készségek szakaszát hosszúra nyújthatnánk, hiszen a munkakör betöltőjével szembeni elvárások sora szinte végtelen. Éppen ezért az önéletrajzon feltüntetett készségek és képességek listáját alakítsa kifejezetten a megpályázott álláshoz. Egyéb erényeit nyugodtan említse meg az összegzés szakaszban vagy munkavállalói tapasztalatai között.
A legtöbb ügyvezető az alapvégzettségét adó diplomáján kívül a szakterületét érintő többféle kiegészítő képzésen vett részt. Gyakori a vállalati gazdálkodás területén megszerzett mesterdiploma, de érdemes az általános vezetői ismeretekre vonatkozó tanfolyamokat is megemlíteni. A jó ügyvezető folyamatosan képezi magát. A végzettségek szakasz alapját a jelentkező alapdiplomája adja. Ennek szakterülete lehet akár a marketing, az ellátási lánc kezelés, az informatika vagy akár a humán-erőforrás kezelés, viszont emellett minden ügyvezetőnek rendelkeznie kell legalább egy pár elemből álló listával, ami bizonyítja a folyamatos szakmai fejlődést. Az ügyvezetői munkakör esetében a legtöbb állásinterjú középpontjában a karrierút fejlődése áll, és a megfelelő tanulmányok nélkül nem minden esetben lehetséges a kiaknázni a fejlődési potenciált.
Budapesti Gazdasági Egyetem, Pénzügyi alapképzés
Szept. 2011 — Máj 2014 Budapest
Önéletrajza összeállítása során elegendő helyet kell hagynia készségei bemutatására. Sok esetben az ügyvezetői önéletrajzok akár három oldalt is kitesznek, ezért ne féljen feltüntetni minden lényegesnek tartott információt. Ha a munkáltató fontolóra veszi alkalmazását, nem fog gondot jelenteni neki még egy oldal átolvasása és egy hosszabb önéletrajzból csak több, a későbbi állásinterjú alapját adó információhoz juthat.
A CVapp.hu oldalán többféle önéletrajz példát, CV készítő eszközt, személyre szabható sablont és hasznos tanácsokat talál.