Az önéletrajz összefoglalás része az oldal felső részén található, közvetlenül neve és a kapcsolattartási adatok alatt. Ennek megfelelően az ATS, vagyis a Pályázókat Nyomon Követő Rendszer robotjai és a személyzeti osztály vezetői egyaránt ezt fogják elsőként elolvasni. Bemutatkozásként állítson össze magáról egy 3-5 mondat hosszú leírást: kezdje a legerősebb tulajdonságaival, legutóbbi tapasztalataival és egy kisebb mértékben érintse végzettségeit is. Építészek esetében az összegzésben szükséges megemlíteni azt is, hogy okleveles építészként dolgozik-e.
Az önéletrajz szakmai tapasztalat része nem csupán korábbi munkahelyeinek felsorolása: lehetőséget ad a legjelentősebb készségek és eredmények bemutatására. Tapasztalatait mindig fordított sorrendben sorolja fel. Kezdje legutóbbi munkakörével, majd soroljon fel további 3-5 munkahelyet. Építészhallgatóként, illetve nemrég végzett építészként ne sorolja fel azokat a munkatapasztalatokat, melyek nem kapcsolónak a szakmához, illetve más terültre vonatkozó érdeklődésre utalnak.
Építész , Bényei Építészeti Iroda, Miskolc
Július 2019 — November 2022
Építész , DB Design Kft., Miskolc
November 2016 — Május 2019
Készségei adják építészként végzett munkája gerincét. A bonyolultabb folyamatokat a szakmai tapasztalatok közé illesztheti, viszont a készségek alatt egy rövid listában sorolja fel legfontosabb képességeit.
Ennek egyik módja, egy Általános Lista összeállítása, mely több munkakör esetében is felhasználható. Szánjon egy kis időt erre és gondolja át, melyek legerősebb készségei - akár fel is oszthatja őket tudásalapú és szociális készségekre. Amikor önéletrajzát egy adott munkahelyhez igazítja, ezt az alaplistát felhasználva módosíthatja a készségek listáját, kiválasztva az adott munkáltató által megadott munkaleíráshoz leginkább megfelelőket.
Más foglalkozásoktól eltérően, egy építész esetében a tudásalapú készségek nem elhagyhatók. Mindenképpen értenie kell a szerkesztéshez, a makettkészítéshez és a tervezőprogramokhoz. A költségvetés készítése, az engedélyek beszerzése és az építési szabályozások ismerete szintén ebbe a kategóriába tartozik. Sorolja fel az Ön által ismert és leggyakrabban használt építészek által használt szoftvereket, viszont az általánosan ismert programokat, mint amilyen a Microsoft Word, inkább hagyja ki.
Ami a végzettségeket illeti, az építész szakma esetében ez elég kiszámítható. A legtöbb építész legalább alapdiplomát szerez építészmérnökként, majd gyakornoki állásokat tölt be különböző építészirodáknál. A munkavégzési kilátások növelése érdekében érdemes részt venni mesterképzésen és okleveles építész végzettséget szerezni. Rendkívül fontos, hogy egy építész témájú önéletrajz végzettség szakaszában mindezeket felsoroljuk.