Gépkocsivezető Kísérőlevél Példa

Jelentkezéséhez csatolja ezt a Gépkocsivezető kísérőlevél példát és gyorsan el fog tudni helyezkedni - csalódottság és találgatások nélkül. Ez a kísérőlevél példa kifejezetten a 2024-ben megüresedett Gépkocsivezető munkakörökhöz készült. Használja ki példamondataink + szakértői útmutatónk előnyeit és töltse le a tökéletes kísérőlevelet csupán néhány perc alatt.
Önéletrajz Szerkesztése

Kísérőlevél szerkezete gépkocsivezető munkakörhöz, plusz ingyenes kísérőlevél példamondatok

A kísérőlevél fejléce

Gépkocsivezetőként megírt kísérőlevelének fejlécével két fontos célt kell elérnie. Először is, itt adhatja meg szükséges személyes és a kapcsolatfelvételhez nélkülözhetetlen elérhetőségi adatait. Sok nagyvállalatnál a beérkező pályázatokat többen is átnézik, akár egy csapat is foglalkozhat a munkaerő-felvétellel. A fejléccel biztosíthatja, hogy az olvasó személyétől függetlenül mindig gyorsan beazonosíthassák névét és elérhetőségét.

A fejléc másik feladata az egyébként egyszerű dokumentum kiegészítése vonzó és kellemes megjelenésű vizuális elemekkel. Mivel a kísérőlevélben egyedül itt nyílik lehetőség színek és formai elemek használatára, érdemes utánanézni az adott vállalat stílusának, majd a dokumentum díszítését ehhez igazítani. 

A kísérőlevél megszólítása

Bár a kísérőlevél megszólítása csupán néhány szóból áll, alapvető szerepet játszik a levél udvarias és tiszteletteljes hangnemének kialakításában. Szóval, milyen üdvözlési formát érdemes használni egy gépkocsivezetőként megfogalmazott kísérőlevélben? Ha lehet, használja a HR-vezető nevét és a helyzethez illő megszólítást attól függően, hogy van-e valamilyen kapcsolata a munkaadóval vagy sem. 

A legtöbb esetben a "Tisztelt" megszólítás és a HR-vezető teljes neve tökéletesen megfelel a célra. Azonban, ha személyesen is ismeri az illetőt vagy a vállalatnál közvetlenebb stílust használnak, nyugodtan választhatja a "Kedves" megszólítást és a viszonytól függően a vezetéknevet el is hagyhatja.

A gépkocsivezető kísérőlevél bevezetése 

A HR-vezetők általában rendkívül elfoglaltak, ráadásul a sofőr állásokra jellemzően sokan jelentkeznek. Éppen ezért, a szakmai kísérőlevél bevezető része meghatározó a levél további sorsát illetően. Itt nyílik esélye a munkaadó figyelmének megragadására és arra ösztönözheti, hogy olvasson tovább. 

Bár nem javasoljuk, hogy döbbenetes vagy különc megoldással indítson, a bevezetés legyen energikus és felvillanyozó - egy érdekes történettel, néhány a témához kapcsolódó adattal vagy egy izgalmas személyes véleménnyel elérheti a kívánt hatást. Ügyeljen arra, hogy a történeteket ne nyújtsa hosszúra, hiszen az olvasót semmiképp nem szeretné untatni.

A kísérőlevél törzsszövege

A középső szakaszban, vagyis a törzsszövegben végre részletesebben bemutathatja képességeit és készségeit, valamint a munkakör betöltéséhez elengedhetetlen képesítéseit. Ez a kísérőlevél leghosszabb szakasza, ezért ha az könnyebbséget jelent a megfogalmazásban, nyugodtan feloszthatja két rövidebb részre.

Az első bekezdésben alkalmazza az úgynevezett STAR (Situation, Task, Action, Result) módszert: mutassa be az adott helyzetet (Situation) és a megoldandó feladatot (Task), majd részletezze az alkalmazott műveleteket (Action) és ezek pozitív eredményeit (Result). A megpályázott álláshoz leginkább köthető példákat sorakoztasson fel, hiszen így a munkaadó megállapíthatja, munkája hogyan válhat későbbiekben a vállalat hasznára.

A második bekezdésben beszélhet vezetési tapasztalatairól, a munkavégzéshez szükséges készségeiről és az új munkakör esetleges fejlesztésére tett javaslatairól. Legyen lelkes, de közben maradjon a hivatalos hangvétel mellett. Ne tűnjön önhittnek vagy követelőzőnek!

Összegzés és aláírás

Itt az ideje udvariasan úgy lezárni a kísérőlevelet, hogy ne maradjon kétség: a személyzeti osztály mindenképpen küldeni fog visszajelzést. Egy felszólítást tartalmazó befejezéssel közölheti az állás iránti komoly érdeklődését, ráadásul a munkaadót kapcsolatfelvételre ösztökéli. A rendelkezésre álló helytől függően akár még telefonszámát és e-mail címét is megadhatja.

Ezután zárja le a levelet a megfelelő búcsúzással. A megszólítástól függően választhat az "Üdvözlettel:", a "Tisztelettel:" vagy a "Köszönettel:" megoldások közül.

 

Készítse el önéletrajzát 15 perc alatt
Használjon szakszerű, gyakorlatban tesztelt önéletrajz sablonokat, melyek a munkáltatók által kedvelt „önéletrajz-szabályok” szerint készültek.
Önéletrajzom Elkészítése