Ápoló Kísérőlevél Példa

Jelentkezéséhez csatolja ezt a Ápoló kísérőlevél példát és gyorsan el fog tudni helyezkedni - csalódottság és találgatások nélkül. Ez a kísérőlevél példa kifejezetten a 2024-ben megüresedett Ápoló munkakörökhöz készült. Használja ki példamondataink + szakértői útmutatónk előnyeit és töltse le a tökéletes kísérőlevelet csupán néhány perc alatt.
Önéletrajz Szerkesztése

Az ápoló munkakör kísérőlevelének legjobb formátuma: szerkezeti elemek és példák

A kísérőlevél fejléce

Talán a legtriviálisabb hiba, amit a kísérőlevél (és az önéletrajz) írása során a pályázók elkövethetnek, ha elfelejtik feltüntetni elérhetőségeiket, hiszen így a munkaadó nem tudja, hogyan vegye fel a kapcsolatot a jelentkezővel. Felmerülhet Önben, hogy ha e-mailben küldi el a dokumentumokat, a "Válasz" opcióval a munkaadó egyszerűen jelentkezhet. És mi történik akkor, ha az e-mailt továbbítják a vállalaton belül vagy kinyomtatják? A feladó e-mail címe igazán könnyen elkeveredhet. Ne nehezítse be a munkaadó dolgát! Fontos, hogy könnyen kapcsolatba léphessen Önnel, hiszen ha ez nem valósul meg, akár az állástól is eleshet. 

Neve, telefonszáma, e-mail címe (és ha szükséges postai címe) mindenképpen szerepeljen a kísérőlevél fejlécében, vagy más néven cégjelzésében. Ezzel nem csupán lényeges elérhetőségi adatokat ad meg. A fejléc másik fontos feladata, hogy vonzó dizájnelemeivel megragadja az olvasó figyelmét, és az egyébként szövegblokkokból álló levelet egy kicsit díszesebbé varázsolja. A leghatékonyabb fejlécekben a név a többi betűtől nagyobb betűméretben, felül és középre igazítva jelenik meg. Ezzel magabiztosságot fejez ki, ráadásul a levél írójának neve könnyebben megjegyezhetővé válik.

A kísérőlevél üdvözlő szövege

Ez a szakasz tulajdonképpen a levél "Tisztelt Xxxx!" eleme. Pár éve a leggyakoribb megszólítás a "Tisztelt Teljes Név!" megoldás volt (mindenképpen felkiáltójellel a végén), vagy ha nem ismertük a címzett nevét a "Tisztelt Cím!" variációt választottuk. (A konkrétan férfiakat megszólító "Tisztelt Uram!" változatot mindenképpen kerülje.) Az e-mailek elterjedése írási szokásainkra is nagy hatással van. Jellemzően leveleinket sok esetben kevésbé hivatalos hangnemben írjuk és akár a "Kedves Teljes Név!" üdvözlés mellett is letehetjük voksunkat. Ennek ellenére ne használjon túlságosan közvetlen hangnemet, hiszen végső soron egy hivatalos levélről van szó és a levél olvasóját nem ismeri személyesen.

A kísérőlevél bevezető szövege

"Azért írok..." Várjunk csak! Az olvasó pontosan tudja, miért ír. Máskülönben nem is olvasná a levelet! Ha már több kísérőlevelet is elkészített, mindegyikből törölje az "Azért írok..." kifejezést. A bevezetés rendkívül fontos szerepet tölt be - hívja fel a figyelmet magára egy merész kijelentéssel vagy egy őszinte megnyilvánulással. Mindkettővel egyértelművé teheti pontosan milyen állásra pályázik és betekintést nyújthat képesítései sorába is.

A kísérőlevél törzsszövege 

Ebben a szakaszban kezdődik az igazi játszma! Bemutatkozott, világossá tette, mivel foglalkozik - most két, de legfeljebb három rövidebb bekezdésben kifejtheti milyen nagyszerűen végzi munkáját. A leírtakat mindig igazolja tényekkel vagy adatokkal! Ehhez kiváló megoldás a STAR (Situation, Task, Action, Result) módszer vagy a CAR (Context, Action Result) módszer. Az úgynevezett STAR (Situation, Task, Action, Result) módszerrel bemutathatja az adott helyzetet (Situation) és a megoldandó feladatot (Task), majd részletezheti az alkalmazott műveleteket (Action) és ezek pozitív eredményeit (Result), míg a CAR módszer a körülmények (Context), a műveletek (Action) és az eredmény (Result) leírása. 

A kísérőlevél összegzése és lezárása

A levél lezárása mindenképpen tartalmazzon egy felszólítást vagy felhívást - számít a válaszra, szívesen részt venne egy személyes elbeszélgetése és jövő héten telefonon is érdeklődne a fejleményekről. Itt egy elkötelezett, magabiztos, döntésképes jelöltnek kell tűnnie, anélkül, hogy önteltnek és fennhéjázónak tarthatnák. Zárja levelét egy emlékezetes mondattal. Ne hagyjon kétséget az olvasóban afelől, hogy komolyan gondolja a jelentkezés és érdemes Önnel tovább haladni a felvételi folyamatban.

Készítse el önéletrajzát 15 perc alatt
Használjon szakszerű, gyakorlatban tesztelt önéletrajz sablonokat, melyek a munkáltatók által kedvelt „önéletrajz-szabályok” szerint készültek.
Önéletrajzom Elkészítése